Po odehrání závěrečných mistráků v soutěžích družstev se v posledním červnovém nedělním odpoledni vydalo okolo 20 hráčů a hráček TK Na Dolině, včetně několika dětí z jiných oddílů, na tenisové čtyřdenní soustředění do Jihlavy. Od 27. do 30. června, namísto posledního školního týdne, zde pod dohledem trenérů Honzy Kozlovského a Roberta Hořelky nabírali především fyzickou kondici na turnaje letní sezóny, které jsou v prázdninových měsících téměř každý den.

V pondělí ráno začali z důvodu deště dopoledním tréninkem v pevné kryté hale, ale pak už za slunečného počasí trénovali po celou dobu na venkovních antukových kurtech v areálu Mlýnhotelu, kde byli zároveň i ubytováni.

Série kondičních cvičení, běhání, tenisových tréninků doplněných i o několik sparingů, to byla každodenní náplň soustředění. Kromě toho si děti zahrály i ping-pong nebo bowling a také měli jeden večer plný zábavných scének. Na závěr turnaj ve čtyřhrách a především, společné strávené chvíle, prohloubení vzájemných kamarádských vztahů a pohodová atmosféra.