Po mistrovství ČR v babytenise pokračoval náš trenér Honza Kozlovský s Petrem Lošákem v tenisové pouti do Německa, kde se Loši zúčastnil prestižního mezinárodního turnaje ten-pro (www.ten-pro.nl), který byl pořádaný v akademii Base tennis (www.basetennis.com) poblíž města Koblenz. Systém těchto turnajů je jiný než jsme zvyklí z Tennis Europe, myšlenka fair play a navádění dětí k samostatnosti byly pilíře celého turnaje.
Lošimu se dařilo a svedl několik úžasných bitev a také si zdokonalil angličtinu, a to nejen tu tenisovou :-) Zahrál si 8 zápasů, v mladší kategorii se umístil na osmém místě a ve starší skončil sedmnáctý.
Kromě Lošiho předzápasové, zápasové i pozápasové přípravy jsme nasávali informace z dění kolem celé akademie a to hlavně díky Honzovému dlouholetému kamarádovi Lukášovi Havránkovi, který zde působí jako trenér a seznámil naše hráče s celým Base teamem, který je naprosto oddaný trenéřině a pořád hledá, kde co zlepšit.
Také měli možnost si vyzkoušet inovativní systém Play Sight (https://playsight.com), který vyhodnocuje obrovské množství dat v zápase i v tréninku, a to nejen v tenise, ale i ve většině dalších sportovních odvětví. Díky tomuto systému také zaznamenali Lošimu zápasy a udělali rozbor, který ukázal, na čem do budoucna stavět a co zlepšit. Podařilo se také navázat kontakty s několika tenisovými kluby – turnaje se zúčastnily děti z 25 států nejen z Evropy.
Celý týden se podařil a pro naše kluky to byla především veliká zkušenost a první krůčky na mezinárodní úrovni :-)