Během zkrácené části mistrovských utkání trenér Honza Kozlovský společně s Oliverem Kysilkem, Marťou Gurášem a Nicol Novák domluvil výjezd za kamarádem Lukášem, který pracuje v Německé tenisové akademii Base Tennis poblíž Frankfurtu. Vzali i Lukyho bráchu Kubu, který za ním byl již po několikáté. Pojali to jako malé soustředění spojené i s turnajem v Essenu. Během týdne děti kromě 2700 najetých km a každodenního drilu vyzkoušely tréninky se Slinger bagem, monitorovali jsme jejich tréninky pomocí Play Sight přímo na kurtě a samozřejmě pilovali angličtinu. Velkým zážitkem byl pro kluky trenál s Benjaminem Hasanem, který další týden uhrál čtvrtfinále na challengeru.
Zázemí takovéto akademie hráčům poskytovalo vše, co k tréninkům potřebovali. Samozřejmě, že jsme našli čas i na kulturu a to výletem do nedalekého Koblenz.
Niki v Německu ještě dva týdny zůstala a pilně trénuje, kluky pan trenér vysadil cestou zpět na béčku dorostenců v Hradci Králové.
Celý týden se povedl a obohatil hráče nejen tenisově. Doufejme, že situace bude takovým akcím nakloněna a co nejdříve se v Base zase potkáme ! 🎾